De AFM heeft de toetsrente voor hypotheken met een rentevastperiode korter dan tien jaar voor het derde kwartaal van 2018 opnieuw vastgesteld op de minimale waarde van 5%. Als de werkelijke rente hoger is dan de toetsrente, dan moet er gerekend worden met de werkelijke rente.
Elk kwartaal bepaalt de toezichthouder de toetsrente voor hypotheken met een rentevastperiode korter dan tien jaar. Voor hypotheken met een rentevastperiode korter dan 10 jaar geldt de verplichting dat voor het bepalen of de hypotheek verantwoord is, wordt gerekend met deze toetsrente.
Door gebruik te maken van de toetsrente wordt voorkomen dat stijgingen van de rente na afloop van de rentevastperiode consumenten in de financiële problemen brengt.
Het bericht Toetsrente hypotheken blijft 5% verscheen eerst op InFinance.
InFinance is een crossmediaal platform voor financiële dienstverleners. Het platform bestaat onder andere uit het magazine InFinance, de online nieuwsbrief InFinanceDaily, de website InFinance.nl en het hypotheekevent HypoVak.
Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie achter laten.